WSL2010R1200FEA Vishay
WSL2010R1200FEA Images
Please contact us for more photos of WSL2010R1200FEA
Part Number WSL2010R1200FEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Metal Strip 2010 0.12 Ohm 1% 1 2W \u00b175ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Plastic T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level WSL2010R1200FEA
Datasheet download WSL2010R1200FEA.pdf
Request Quotation for WSL2010R1200FEA
WSL2010R1200FEA Specifications
Part Number WSL2010R1200FEA
Resistance Value 120 MOhm
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Temperature Coefficient ±75 ppm/°C
Operating Temperature -65 to 170 °C
Tolerance 1 %
Case Size 2010
Product Dimensions 5.08 x 2.54 x 0.635 mm
Product Depth 2.54 mm
Product Height 0.635 mm
Product Length 5.08 mm