CRCW2512402RFKEG Vishay
CRCW2512402RFKEG Images
Please contact us for more photos of CRCW2512402RFKEG
Part Number CRCW2512402RFKEG
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2512 402 Ohm 1% 1W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW2512402RFKEG
Datasheet download CRCW2512402RFKEG.pdf
Request Quotation for CRCW2512402RFKEG
CRCW2512402RFKEG Specifications
Part Number CRCW2512402RFKEG
Case Size 2512
Lead Finish Tin
Case Style Molded
Power Rating 1 W
Product Dimensions 6.3 x 3.15 x 0.6 mm
Resistance Value 402 Ohm
MSL Level 1
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 3.15 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 6.3 mm