ERJ12ZYJ272U Panasonic
ERJ12ZYJ272U Images
Please contact us for more photos of ERJ12ZYJ272U
Part Number ERJ12ZYJ272U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2010 2.7K Ohm 5% 3 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ12ZYJ272U
Datasheet download ERJ12ZYJ272U.pdf
Request Quotation for ERJ12ZYJ272U
ERJ12ZYJ272U Specifications
Part Number ERJ12ZYJ272U
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Resistance Value 2.7 kOhm
Power Rating 0.75 W
Product Dimensions 5 x 2.5 x 0.6 mm
Tolerance 5 %
Case Size 2010
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 5 mm