ERJL08KF50MV Panasonic
ERJL08KF50MV Images
Please contact us for more photos of ERJL08KF50MV
Part Number ERJL08KF50MV
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 0.05 Ohm 1% 1 3W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJL08KF50MV
Datasheet download ERJL08KF50MV.pdf
Request Quotation for ERJL08KF50MV
ERJL08KF50MV Specifications
Part Number ERJL08KF50MV
Case Size 1206
Resistance Value 50 MOhm
Power Rating 0.33 W
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm
Product Weight 10 mg
Replacement Part Number PART-ERJL08KF50MV
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for ERJL08KF50MV
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
TE Connectivity
Res Thin Film 0805 10K Ohm 0.1% 1 8W \u00b115ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R