CRCW0603332RFKEA Vishay
CRCW0603332RFKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW0603332RFKEA
Part Number CRCW0603332RFKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 332 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW0603332RFKEA
Datasheet download CRCW0603332RFKEA.pdf
Request Quotation for CRCW0603332RFKEA
CRCW0603332RFKEA Specifications
Part Number CRCW0603332RFKEA
Product Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45 mm
Resistance Value 332 Ohm
Case Size 0603
Power Rating 0.1 W
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin
MSL Level 1
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm