TNPW040275K0BEED Vishay
TNPW040275K0BEED Images
Please contact us for more photos of TNPW040275K0BEED
Part Number TNPW040275K0BEED
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0402 75K Ohm 0.1% 1 16W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level TNPW040275K0BEED
Datasheet download TNPW040275K0BEED.pdf
Request Quotation for TNPW040275K0BEED
TNPW040275K0BEED Specifications
Part Number TNPW040275K0BEED
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Failure Rate
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Tolerance 0.1 %
Military Standard
Resistance Value 75 kOhm
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Type Thin Film
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Package Type SMD
Power Rating 0.0625 W
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm