CRCW1206590RFKEA Vishay
CRCW1206590RFKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW1206590RFKEA
Part Number CRCW1206590RFKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 590 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW1206590RFKEA
Datasheet download CRCW1206590RFKEA.pdf
Request Quotation for CRCW1206590RFKEA
CRCW1206590RFKEA Specifications
Part Number CRCW1206590RFKEA
Case Style Molded
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Lead Finish Tin
Resistance Value 590 Ohm
Power Rating 0.25 W
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm