ERJP14F1000U Panasonic
ERJP14F1000U Images
Please contact us for more photos of ERJP14F1000U
Part Number ERJP14F1000U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1210 100 Ohm 1% 1 2W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP14F1000U
Datasheet download ERJP14F1000U.pdf
Request Quotation for ERJP14F1000U
ERJP14F1000U Specifications
Part Number ERJP14F1000U
Resistance Value 100 Ohm
Power Rating 0.5 W
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Rad Hard No
Case Size 1210
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 0.6 mm
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm