ERJ1GEJ105C Panasonic
ERJ1GEJ105C Images
Please contact us for more photos of ERJ1GEJ105C
Part Number ERJ1GEJ105C
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0201 1M Ohm 5% 1 20W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1GEJ105C
Datasheet download ERJ1GEJ105C.pdf
Request Quotation for ERJ1GEJ105C
ERJ1GEJ105C Specifications
Part Number ERJ1GEJ105C
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.23 mm
Mounting Surface Mount
Case Size 0201
Power Rating 0.05 W
Operating Temperature -55 to 125 °C
Resistance Value 1 MOhm
Lead Finish Tin
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Style Molded
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Tolerance 5 %
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.23 mm
Product Length 0.6 mm