CRCW0805100RFKEA Vishay
CRCW0805100RFKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW0805100RFKEA
Part Number CRCW0805100RFKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 100 Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW0805100RFKEA
Datasheet download CRCW0805100RFKEA.pdf
Request Quotation for CRCW0805100RFKEA
CRCW0805100RFKEA Specifications
Part Number CRCW0805100RFKEA
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.45 mm
Case Size 0805
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin
Resistance Value 100 Ohm
Power Rating 0.125 W
MSL Level 1
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 2 mm