ERJ1TYJ2R2U Panasonic
ERJ1TYJ2R2U Images
Please contact us for more photos of ERJ1TYJ2R2U
Part Number ERJ1TYJ2R2U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2512 2.2 Ohm 5% 1W -100ppm \u00b0C to 600ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1TYJ2R2U
Datasheet download ERJ1TYJ2R2U.pdf
Request Quotation for ERJ1TYJ2R2U
ERJ1TYJ2R2U Specifications
Part Number ERJ1TYJ2R2U
Case Style Molded
Power Rating 1 W
Tolerance 5 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Product Dimensions 6.4 x 3.2 x 0.6 mm
Case Size 2512
Temperature Coefficient -100 to 600 ppm/°C
Resistance Value 2.2 Ohm
Product Depth 3.2 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 6.4 mm