ERJP6WF49R9V Panasonic
ERJP6WF49R9V Images
Please contact us for more photos of ERJP6WF49R9V
Part Number ERJP6WF49R9V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 49.9 Ohm 1% 1 2W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP6WF49R9V
Datasheet download ERJP6WF49R9V.pdf
Request Quotation for ERJP6WF49R9V
ERJP6WF49R9V Specifications
Part Number ERJP6WF49R9V
Case Style Molded
Tolerance 1 %
Type Thick Film
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Pin Count 2
Max Processing Temp 260
Power Rating 0.5 W
Case Size 0805
Termination Style Wraparound
Supplier Package 0805
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.65
Resistance Value 49.9 Ohm
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.65 mm
Product Length 2 mm