ESR03EZPJ103 ROHM
ESR03EZPJ103 Images
Please contact us for more photos of ESR03EZPJ103
Part Number ESR03EZPJ103
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 10K Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ESR03EZPJ103
Datasheet download ESR03EZPJ103.pdf
Request Quotation for ESR03EZPJ103
ESR03EZPJ103 Specifications
Part Number ESR03EZPJ103
Military Standard
Failure Rate
Package Type SMD
Type Thick Film
Resistance Value 10 kOhm
Tolerance 5 %
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Rad Hard No
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Case Style Molded
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm