MCR25JZHF10R0 ROHM
MCR25JZHF10R0 Images
Please contact us for more photos of MCR25JZHF10R0
Part Number MCR25JZHF10R0
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1210 10 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Embossed T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR25JZHF10R0
Datasheet download MCR25JZHF10R0.pdf
Request Quotation for MCR25JZHF10R0
MCR25JZHF10R0 Specifications
Part Number MCR25JZHF10R0
Type Thick Film
Resistance Value 10 Ohm
Case Size 1210
Case Style Molded
Rad Hard No
Pin Count 2
Termination Style Wraparound
Supplier Package 1210
Package Dimensions 3.2 x 2.5 x 0.55 mm
Maximum Processing Temperature 260 °C
Mounting Surface Mount
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Tolerance 1 %
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm