ERJ-P06D1004V Panasonic
ERJ-P06D1004V Images
Please contact us for more photos of ERJ-P06D1004V
Part Number ERJ-P06D1004V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 1M Ohm 0.5% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-P06D1004V
Datasheet download ERJ-P06D1004V.pdf
Request Quotation for ERJ-P06D1004V
ERJ-P06D1004V Specifications
Part Number ERJ-P06D1004V
Tolerance 0.5 %
Case Size 0805
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Resistance Value 1 MOhm
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin
Power Rating 0.25 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Rad Hard No
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm