ERJ6ENF20R0V Panasonic
ERJ6ENF20R0V Images
Please contact us for more photos of ERJ6ENF20R0V
Part Number ERJ6ENF20R0V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 20 Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ6ENF20R0V
Datasheet download ERJ6ENF20R0V.pdf
Request Quotation for ERJ6ENF20R0V
ERJ6ENF20R0V Specifications
Part Number ERJ6ENF20R0V
Type Thick Film
Case Style Molded
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Resistance Value 20 Ohm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Power Rating 0.125 W
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Package Type SMD
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm