ERJ2RKD24R9X Panasonic
ERJ2RKD24R9X Images
Please contact us for more photos of ERJ2RKD24R9X
Part Number ERJ2RKD24R9X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 24.9 Ohm 0.5% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ2RKD24R9X
Datasheet download ERJ2RKD24R9X.pdf
Request Quotation for ERJ2RKD24R9X
ERJ2RKD24R9X Specifications
Part Number ERJ2RKD24R9X
Resistance Value 24.9 Ohm
Termination Style Wraparound
Case Style Molded
Supplier Package 0402
Pin Count 2
Rad Hard No
Type Thick Film
Max Processing Temp 260
Tolerance 0.5 %
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35
Power Rating 0.0625 W
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm