RMCF0603FT49R9 Stackpole
RMCF0603FT49R9 Images
Please contact us for more photos of RMCF0603FT49R9
Part Number RMCF0603FT49R9
Manufacturer Stackpole
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 49.9 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level RMCF0603FT49R9
Datasheet download RMCF0603FT49R9.pdf
Request Quotation for RMCF0603FT49R9
RMCF0603FT49R9 Specifications
Part Number RMCF0603FT49R9
Case Size 0603
Product Dimensions 1.55 x 0.8 x 0.45 mm
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
MSL Level 1
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 49.9 Ohm
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm