CRCW06037K50FKEA Vishay
CRCW06037K50FKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW06037K50FKEA
Part Number CRCW06037K50FKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 7.5K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW06037K50FKEA
Datasheet download CRCW06037K50FKEA.pdf
Request Quotation for CRCW06037K50FKEA
CRCW06037K50FKEA Specifications
Part Number CRCW06037K50FKEA
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
MSL Level 1
Case Size 0603
Lead Finish Tin
Power Rating 0.1 W
Tolerance 1 %
Product Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45 mm
Resistance Value 7.5 kOhm
Case Style Molded
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm