CRCW0402499KFKED Vishay
CRCW0402499KFKED Images
Please contact us for more photos of CRCW0402499KFKED
Part Number CRCW0402499KFKED
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 499K Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW0402499KFKED
Datasheet download CRCW0402499KFKED.pdf
Request Quotation for CRCW0402499KFKED
CRCW0402499KFKED Specifications
Part Number CRCW0402499KFKED
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Tolerance 1 %
Power Rating 0.0625 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 499 kOhm
Lead Finish Tin
MSL Level 1
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm