ERJ-3EKF2202V Panasonic
ERJ-3EKF2202V Images
Please contact us for more photos of ERJ-3EKF2202V
Part Number ERJ-3EKF2202V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 22K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-3EKF2202V
Datasheet download ERJ-3EKF2202V.pdf
Request Quotation for ERJ-3EKF2202V
ERJ-3EKF2202V Specifications
Part Number ERJ-3EKF2202V
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Case Style Molded
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Resistance Value 22 kOhm
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Case Size 0603
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm