MCR03EZPJ2R2 ROHM
MCR03EZPJ2R2 Images
Please contact us for more photos of MCR03EZPJ2R2
Part Number MCR03EZPJ2R2
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 2.2 Ohm 5% 1 10W \u00b1400ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZPJ2R2
Datasheet download MCR03EZPJ2R2.pdf
Request Quotation for MCR03EZPJ2R2
MCR03EZPJ2R2 Specifications
Part Number MCR03EZPJ2R2
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260|265
Temperature Coefficient ±400 ppm/°C
Package Type SMD
Case Size 0603
Lead Finish Tin
Power Rating 0.1 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Type Thick Film
Case Style Molded
Military Standard
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Resistance Value 2.2 Ohm
Failure Rate
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm