ERJ-3EKF9092V Panasonic
ERJ-3EKF9092V Images
Please contact us for more photos of ERJ-3EKF9092V
Part Number ERJ-3EKF9092V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 90.9K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-3EKF9092V
Datasheet download ERJ-3EKF9092V.pdf
Request Quotation for ERJ-3EKF9092V
ERJ-3EKF9092V Specifications
Part Number ERJ-3EKF9092V
Case Style Molded
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 90.9 kOhm
Power Rating 0.1 W
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm