ERJ-6ENF49R9V Panasonic
ERJ-6ENF49R9V Images
Please contact us for more photos of ERJ-6ENF49R9V
Part Number ERJ-6ENF49R9V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 49.9 Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-6ENF49R9V
Datasheet download ERJ-6ENF49R9V.pdf
Request Quotation for ERJ-6ENF49R9V
ERJ-6ENF49R9V Specifications
Part Number ERJ-6ENF49R9V
Resistance Value 49.9 Ohm
Rad Hard No
Type Thick Film
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Tolerance 1 %
Case Size 0805
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Package Type SMD
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm