CRCW06032M40JNEAC Vishay
CRCW06032M40JNEAC Images
Please contact us for more photos of CRCW06032M40JNEAC
Part Number CRCW06032M40JNEAC
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 2.4M Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW06032M40JNEAC
Datasheet download CRCW06032M40JNEAC.pdf
Request Quotation for CRCW06032M40JNEAC
CRCW06032M40JNEAC Specifications
Part Number CRCW06032M40JNEAC
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Resistance Value 2.4 MOhm
Package Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Failure Rate
Military Standard
Maximum Processing Temperature 260 °C
Package Type SMD
Type Thick Film
Supplier Package 0603
Rad Hard No
Pin Count 2
Moisture Sensitivity Level 1
Tolerance 5 %
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Termination Style Wraparound
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm