MMA02040D8251CB100 Vishay
MMA02040D8251CB100 Images
Please contact us for more photos of MMA02040D8251CB100
Part Number MMA02040D8251CB100
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0204 8.25K Ohm 0.25% 1 4W \u00b125ppm \u00b0C Conformal SMD Melf Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMA02040D8251CB100
Datasheet download MMA02040D8251CB100.pdf
Request Quotation for MMA02040D8251CB100
MMA02040D8251CB100 Specifications
Part Number MMA02040D8251CB100
Resistance Value 8.25 kOhm
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Dimensions 1.4 x 3.6
Case Size 0204
Supplier Package 0204
Termination Style Wraparound
Case Style Conformal
Tolerance 0.25 %
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Rad Hard No
Pin Count 2
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Product Diameter 1.4 mm
Product Length 3.6 mm