CRCW0805200KFKEA Vishay
CRCW0805200KFKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW0805200KFKEA
Part Number CRCW0805200KFKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 200K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW0805200KFKEA
Datasheet download CRCW0805200KFKEA.pdf
Request Quotation for CRCW0805200KFKEA
CRCW0805200KFKEA Specifications
Part Number CRCW0805200KFKEA
Resistance Value 200 kOhm
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.45 mm
Case Style Molded
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
MSL Level 1
Lead Finish Tin
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 2 mm