MCR10EZPJ222 ROHM
MCR10EZPJ222 Images
Please contact us for more photos of MCR10EZPJ222
Part Number MCR10EZPJ222
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 2.2K Ohm 5% 1 8W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR10EZPJ222
Datasheet download MCR10EZPJ222.pdf
Request Quotation for MCR10EZPJ222
MCR10EZPJ222 Specifications
Part Number MCR10EZPJ222
Resistance Value 2.2 kOhm
Power Rating 0.125 W
Package Type SMD
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.55 mm
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260|265
Case Size 0805
Military Standard
Failure Rate
Type Thick Film
Tolerance 5 %
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 2 mm