CRCW040222R0FKEDHP Vishay
CRCW040222R0FKEDHP Images
Please contact us for more photos of CRCW040222R0FKEDHP
Part Number CRCW040222R0FKEDHP
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 22 Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW040222R0FKEDHP
Datasheet download CRCW040222R0FKEDHP.pdf
Request Quotation for CRCW040222R0FKEDHP
CRCW040222R0FKEDHP Specifications
Part Number CRCW040222R0FKEDHP
MSL Level 1
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Power Rating 0.125 W
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.3 mm
Package Type SMD
Resistance Value 22 Ohm
Case Style Molded
Military Standard
Type Thick Film
Failure Rate
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.3 mm
Product Length 1 mm