ERJ8ENF2201V Panasonic
ERJ8ENF2201V Images
Please contact us for more photos of ERJ8ENF2201V
Part Number ERJ8ENF2201V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 2.2K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ8ENF2201V
Datasheet download ERJ8ENF2201V.pdf
Request Quotation for ERJ8ENF2201V
ERJ8ENF2201V Specifications
Part Number ERJ8ENF2201V
Rad Hard No
Resistance Value 2.2 kOhm
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Power Rating 0.25 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm