MCR18EZPF4640 ROHM
MCR18EZPF4640 Images
Please contact us for more photos of MCR18EZPF4640
Part Number MCR18EZPF4640
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 464 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR18EZPF4640
Datasheet download MCR18EZPF4640.pdf
Request Quotation for MCR18EZPF4640
MCR18EZPF4640 Specifications
Part Number MCR18EZPF4640
Type Thick Film
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55
Pin Count 2
Rad Hard No
Case Style Molded
Supplier Package 1206
Max Processing Temp 260
Case Size 1206
Termination Style Wraparound
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin Over Nickel
Power Rating 0.25 W
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Resistance Value 464 Ohm
Tolerance 1 %
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm