MCR01MZPF2493 ROHM
MCR01MZPF2493 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPF2493
Part Number MCR01MZPF2493
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 249K Ohm 1% 1 16W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPF2493
Datasheet download MCR01MZPF2493.pdf
Request Quotation for MCR01MZPF2493
MCR01MZPF2493 Specifications
Part Number MCR01MZPF2493
Resistance Value 249 kOhm
Military Standard
Failure Rate
Type Thick Film
Rad Hard No
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Case Style Molded
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260|265
Case Size 0402
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Package Type SMD
Power Rating 0.0625 W
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm