ERJ2RKF5112X Panasonic
ERJ2RKF5112X Images
Please contact us for more photos of ERJ2RKF5112X
Part Number ERJ2RKF5112X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 51.1K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ2RKF5112X
Datasheet download ERJ2RKF5112X.pdf
Request Quotation for ERJ2RKF5112X
ERJ2RKF5112X Specifications
Part Number ERJ2RKF5112X
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Max Processing Temp 260
Type Thick Film
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Resistance Value 51.1 kOhm
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm