ERJ14YJ560U Panasonic
ERJ14YJ560U Images
Please contact us for more photos of ERJ14YJ560U
Part Number ERJ14YJ560U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1210 56 Ohm 5% 1 2W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ14YJ560U
Datasheet download ERJ14YJ560U.pdf
Request Quotation for ERJ14YJ560U
ERJ14YJ560U Specifications
Part Number ERJ14YJ560U
Operating Temperature -55 to 155 °C
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 0.6 mm
Resistance Value 56 Ohm
Power Rating 0.5 W
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Tolerance 5 %
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Case Size 1210
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm