ERJ3RSFR15V Panasonic
ERJ3RSFR15V Images
Please contact us for more photos of ERJ3RSFR15V
Part Number ERJ3RSFR15V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 0.15 Ohm 1% 1 10W \u00b1300ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ3RSFR15V
Datasheet download ERJ3RSFR15V.pdf
Request Quotation for ERJ3RSFR15V
ERJ3RSFR15V Specifications
Part Number ERJ3RSFR15V
Temperature Coefficient ±300 ppm/°C
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Mounting Surface Mount
Resistance Value 150 MOhm
Case Size 0603
Power Rating 0.1 W
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm