MCR03EZPFX4221 ROHM
MCR03EZPFX4221 Images
Please contact us for more photos of MCR03EZPFX4221
Part Number MCR03EZPFX4221
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 4.22K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR03EZPFX4221
Datasheet download MCR03EZPFX4221.pdf
Request Quotation for MCR03EZPFX4221
MCR03EZPFX4221 Specifications
Part Number MCR03EZPFX4221
Type Thick Film
Resistance Value 4.22 kOhm
Supplier Package 0603
Rad Hard No
Case Style Molded
Pin Count 2
Termination Style Wraparound
Package Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Mounting Surface Mount
Maximum Processing Temperature 260 °C
Case Size 0603
Lead Finish Tin Over Nickel
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Tolerance 1 %
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm