ERJ6ENF7680V Panasonic
ERJ6ENF7680V Images
Please contact us for more photos of ERJ6ENF7680V
Part Number ERJ6ENF7680V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 768 Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ6ENF7680V
Datasheet download ERJ6ENF7680V.pdf
Request Quotation for ERJ6ENF7680V
ERJ6ENF7680V Specifications
Part Number ERJ6ENF7680V
Resistance Value 768 Ohm
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.6 mm
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Power Rating 0.125 W
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Tolerance 1 %
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 2 mm
Product Weight 4 mg
Replacement Part Number PART-ERJ6ENF7680V
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for ERJ6ENF7680V
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
TE Connectivity
Res Thick Film 0603 2.2M Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD T R