D2TO035C1R000FTE3 Vishay
D2TO035C1R000FTE3 Images
Please contact us for more photos of D2TO035C1R000FTE3
Part Number D2TO035C1R000FTE3
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1 Ohm 1% 35W \u00b1150ppm \u00b0C Molded TO-263 Gull Wing SMD Tube
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level D2TO035C1R000FTE3
Datasheet download D2TO035C1R000FTE3.pdf
Request Quotation for D2TO035C1R000FTE3
D2TO035C1R000FTE3 Specifications
Part Number D2TO035C1R000FTE3
Resistance Value 1 Ohm
Product Dimensions 10.5 x 15.4 x 4.5 mm
Package Type TO-263
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 175 °C
Case Style Molded
Type Thick Film
Mounting Surface Mount
Temperature Coefficient ±150 ppm/°C
Terminal Pitch 5.08 mm
Power Rating 35 W
Tolerance 1 %
Termination Style Gull Wing
Product Depth 15.4 mm
Product Height 4.5 mm
Product Length 10.5 mm