M-2512K59R0GSTF Vishay
M-2512K59R0GSTF Images
Please contact us for more photos of M-2512K59R0GSTF
Part Number M-2512K59R0GSTF
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2512 59 Ohm 2% 2W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level M-2512K59R0GSTF
Datasheet download M-2512K59R0GSTF.pdf
Request Quotation for M-2512K59R0GSTF
M-2512K59R0GSTF Specifications
Part Number M-2512K59R0GSTF
Mounting Surface Mount
Tolerance 2 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Power Rating 2 W
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Lead Finish Tin/Silver/Copper
Package Type SMD
Product Dimensions 6.35 x 3.14 x 0.8 mm
Case Size 2512
Operating Temperature -55 to 150 °C
Resistance Value 59 Ohm
Product Depth 3.14 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 6.35 mm