ERJ-8BWFR068V Panasonic
ERJ-8BWFR068V Images
Please contact us for more photos of ERJ-8BWFR068V
Part Number ERJ-8BWFR068V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 0.068 Ohm 1% 1W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-8BWFR068V
Datasheet download ERJ-8BWFR068V.pdf
Request Quotation for ERJ-8BWFR068V
ERJ-8BWFR068V Specifications
Part Number ERJ-8BWFR068V
Mounting Surface Mount
Power Rating 1 W
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.65 mm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 68 MOhm
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.65 mm
Product Length 3.2 mm