ERJ-8BWJR010V Panasonic
ERJ-8BWJR010V Images
Please contact us for more photos of ERJ-8BWJR010V
Part Number ERJ-8BWJR010V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 0.01 Ohm 5% 1W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-8BWJR010V
Datasheet download ERJ-8BWJR010V.pdf
Request Quotation for ERJ-8BWJR010V
ERJ-8BWJR010V Specifications
Part Number ERJ-8BWJR010V
Resistance Value 10 MOhm
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Power Rating 1 W
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.65 mm
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.65 mm
Product Length 3.2 mm