MMA02040C1132FB300 Vishay
MMA02040C1132FB300 Images
Please contact us for more photos of MMA02040C1132FB300
Part Number MMA02040C1132FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 1406 11.3K Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMA02040C1132FB300
Datasheet download MMA02040C1132FB300.pdf
Request Quotation for MMA02040C1132FB300
MMA02040C1132FB300 Specifications
Part Number MMA02040C1132FB300
Power Rating 0.25 W
Resistance Value 11.3 kOhm
Case Style Conformal
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Mounting Surface Mount
Tolerance 1 %
Product Dimensions 3.6 mm
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Case Size 1406
Lead Finish Tin
Product Diameter 1.4 mm
Product Length 3.6 mm