ERJ-U03F7501V Panasonic
ERJ-U03F7501V Images
Please contact us for more photos of ERJ-U03F7501V
Part Number ERJ-U03F7501V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 7.5K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Punched Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-U03F7501V
Datasheet download ERJ-U03F7501V.pdf
Request Quotation for ERJ-U03F7501V
ERJ-U03F7501V Specifications
Part Number ERJ-U03F7501V
Package Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Resistance Value 7.5 kOhm
Pin Count 2
Rad Hard No
Supplier Package 0603
Type Thick Film
Case Style Molded
Termination Style Wraparound
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin (Sn)
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Tolerance 1 %
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm