CRCW060310R0FKEAC Vishay
CRCW060310R0FKEAC Images
Please contact us for more photos of CRCW060310R0FKEAC
Part Number CRCW060310R0FKEAC
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 10 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW060310R0FKEAC
Datasheet download CRCW060310R0FKEAC.pdf
Request Quotation for CRCW060310R0FKEAC
CRCW060310R0FKEAC Specifications
Part Number CRCW060310R0FKEAC
Termination Style Wraparound
Failure Rate
Military Standard
Product Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45
Resistance Value 10 Ohm
Package Type SMD
Rad Hard No
Supplier Package 0603
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Pin Count 2
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Type Thick Film
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
MSL Level 1
Power Rating 0.1 W
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm