TNPW1206374KFHEA Vishay
TNPW1206374KFHEA Images
Please contact us for more photos of TNPW1206374KFHEA
Part Number TNPW1206374KFHEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 1206 374K Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level TNPW1206374KFHEA
Datasheet download TNPW1206374KFHEA.pdf
Request Quotation for TNPW1206374KFHEA
TNPW1206374KFHEA Specifications
Part Number TNPW1206374KFHEA
Mounting Surface Mount
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Type Thin Film
Power Rating 0.25 W
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Package Type SMD
Operating Temperature -55 to 125 °C
Failure Rate
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Resistance Value 374 kOhm
Military Standard
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm