| Part Number | ERJ3EKF2150V |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 466690 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Thick Film 0603 215 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Fixed Single-Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ERJ3EKF2150V |
| Datasheet download |
| Part Number | ERJ3EKF2150V |
|---|---|
| Resistance Value | 215 Ohm |
| Product Dimensions | 1.6 x 0.8 x 0.45 mm |
| Rad Hard | No |
| Case Style | Molded |
| Max Processing Temp | 260 |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temperature | -55 to 155 °C |
| Temperature Coefficient | ±100 ppm/°C |
| Case Size | 0603 |
| Lead Finish | Tin |
| Tolerance | 1 % |
| Product Depth | 0.8 mm |
| Product Height | 0.45 mm |
| Product Length | 1.6 mm |
| Product Weight | 2 mg |
| Replacement Part Number | PART-ERJ3EKF2150V |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Panasonic | Res Thick Film 1210 301 Ohm 1% 1 2W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ14NF3010U.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 1206 47 Ohm \u00b11% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Download PDF datasheet for ERJ8ENF47R0.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0201 1.5 Ohm 5% 1 20W -100ppm \u00b0C to 600ppm \u00b0C Molded SMD SMD Pressed Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ1GEJ1R5C.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film 0603 5.1K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD T R Download PDF datasheet for M55342K12B5E10RS6.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 0603 0.68 Ohm 1% 1 4W \u00b1300ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ3BQFR68V.pdf |
|
Vishay | Res Metal Strip 0805 0.03 Ohm 1% 1 4W \u00b175ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Paper T R Download PDF datasheet for WSL0805R0300FEA18.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film 0603 1.2K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R Download PDF datasheet for CRCW06031K20FKEA.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 2512 680 Ohm 5% 1W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ1TYJ681U.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 1206 0.056 Ohm 1% 1W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJ-8BWFR056V.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film 1206 18 Ohm 5% 1 3W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for ERJT08J180V.pdf |