RMCF1210ZT0R00 Stackpole
RMCF1210ZT0R00 Images
Please contact us for more photos of RMCF1210ZT0R00
Part Number RMCF1210ZT0R00
Manufacturer Stackpole
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1210 0 Ohm Molded SMD SMD Plastic T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level RMCF1210ZT0R00
Datasheet download RMCF1210ZT0R00.pdf
Request Quotation for RMCF1210ZT0R00
RMCF1210ZT0R00 Specifications
Part Number RMCF1210ZT0R00
Lead Finish Matte Tin
Rad Hard No
Case Size 1210
MSL Level 1
Case Style Molded
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 0.55 mm
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 0 Ohm
Max Processing Temp 260
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm