ERJ-8BWFR043V Panasonic
ERJ-8BWFR043V Images
Please contact us for more photos of ERJ-8BWFR043V
Part Number ERJ-8BWFR043V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 0.043 Ohm 1% 1W \u00b1150ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ-8BWFR043V
Datasheet download ERJ-8BWFR043V.pdf
Request Quotation for ERJ-8BWFR043V
ERJ-8BWFR043V Specifications
Part Number ERJ-8BWFR043V
Case Size 1206
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.65 mm
Temperature Coefficient ±150 ppm/°C
Rad Hard No
Power Rating 1 W
Mounting Surface Mount
Lead Finish Tin
Resistance Value 43 MOhm
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Case Style Molded
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.65 mm
Product Length 3.2 mm