ERJP14F5101U Panasonic
ERJP14F5101U Images
Please contact us for more photos of ERJP14F5101U
Part Number ERJP14F5101U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1210 5.1K Ohm 1% 1 2W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJP14F5101U
Datasheet download ERJP14F5101U.pdf
Request Quotation for ERJP14F5101U
ERJP14F5101U Specifications
Part Number ERJP14F5101U
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Power Rating 0.5 W
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 0.6 mm
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Case Size 1210
Mounting Surface Mount
Case Style Molded
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 5.1 kOhm
Lead Finish Tin
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm