ERJPA2F33R0X Panasonic
ERJPA2F33R0X Images
Please contact us for more photos of ERJPA2F33R0X
Part Number ERJPA2F33R0X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 33 Ohm 1% 1 5W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJPA2F33R0X
Datasheet download ERJPA2F33R0X.pdf
Request Quotation for ERJPA2F33R0X
ERJPA2F33R0X Specifications
Part Number ERJPA2F33R0X
Termination Style Wraparound
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Supplier Package 0402
Pin Count 2
Case Style Molded
Power Rating 0.2 W
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 33 Ohm
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35
Lead Finish Tin
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm